Drevená zubná kefka – porovnanie slovenských výrobcov

Bambusové zubné kefky na Slovensku

V tomto článku Vám predstavíme všetky drevené zubné kefky distribuované na Slovensku.

Drevená zubná kefka predstavuje ekologickú alternatívu bežných plastových kefiek, pre ľudí, ktorí chcú produkovať menej odpadu, žiť štýlom zero waste.

Bambusová zubná kefka Bambooska stetinky bambusova viskozy.png
Drevené kefky so štetinkami z bambusovej viskózy

Chceme byť objektívni, preto predstavíme kefky od všetkých slovenských výrobcov v poradí v akom prichádzali na trh.

Ako prvé prišli na Slovensko kekfy značky CuraNatura. Ponukajú jednoduché zubné kefky v kartónovom obale. Ich drevené zubné kefky majú ploché telo, na výber sú nylonové aj bambusové štetinky. Dostupná je dospelá aj detská verzia, v cene je 3,10 €. Značka CuraNatura vydláždila cestu pre drevené kefky na slov. trhu, keďže ako prví u nás začali ponúkať bambusové zubné kefky.

Curanatura drevená zubná kefka
Drevené kefky Curanatura

Ako ďalšie prišli na trh drevené kefky pod značkou EcoHeart. Ponúkajú ergonomickejšie, vylepšené avšak stale ploché telo s nylonovými štetinkami v rôznych farbách a extra soft tvrdosti. Ich výhodou, ale aj nevýhodou je  sklenený obal. Cena kefky je 5,49 €.

Ecoheart bambusová zubná kefka
Drevená kefka Ecoheart

Drevené kefky pre deti aj dospelých

Najširší výber bambusových kefiek ponúka značka Bambooska. Portfolio tvorí základný model Basic s plochým bambusovým telom a bambusovými štetinkami vo verzí medium a soft. Kefka je kompletne rozložiteľná. Cena je 2,90 € pre detskú aj dospelú verziu.

Bambooska detská bambusová zubná kefka
Drevená zubná kefka pre deti Bambooska

Značka Bambooska ďalej ponúka vlajkovú loď, model Premium s inovovaným 8 hranným telom, zmenšenou hlavičkou a bambusovými štetinkami v najmäkšom prevedení Ultra soft. Cena kefky je 4,90 €. Všetky kefky ponúkajú v recyklovateľnom kartónovom balení prípadne si na ne môžete zakúpiť cestovné drevené púzdro na zubnú kefku.

Bambooska drevená zubná kefka
Drevená zubná kefka Bambooska

Bambooska ako doplnkovú službu ponúka laserové gravírovanie teda venovanie výrobkov. Na svoju kefku si teda môžete nechať vypáliť svoje meno, motto, obrázok alebo budete chcieť. Je tak možno urobiť v našom e-shope alebo na počkanie na trhoch a festivaloch.

Bambooska laserové gravírovanie drevená zubná kefka
Bambooska ponúka laserové gravírovanie kefiek

Zatiaľ posledným výrobcom na trhu je značka Mobake. Ponúka základné ploché telo a nylonové štetinky a uhlíkové štetinky. V ponuke aj detské kefky. Odlišujú sa motivačnými citátmi a vzormi umiestnenými na kefke. Cena je od 3,20 €.

Mobake bambusová zubná kefka
Drevená zubná kefka Mobake

Medzi najčastejšie otázky ohľadom bambusových zubných kefiek patrí, ako dlho vydržia. Zo skúsenosti a testov môžeme povedať, že bambusová zubná kefka vydrží rovnako, prípadne dlhšie, ako bežná plastová kefka. Odporúčame ju, tak ako zubní lekári, meniť raz za 1 až 3 mesiace podľa intenzity používania, prípadne ihneď po chorobe. Drevená zubná kefka teda teoreticky vydrží roky nakoľko bambus prirodzene odpudzuje vlhkosť a má antibakteriálne vlastnosti.

Medzi ďalšie často kladené otazky patrí aj otázka ohľadne materiálu, z ktorého sú štetinky vyrobené. Na našich kefkách používame výhradne kompostovateľné bambusové štetinky z bambusovej viskózy s pridaním aktívneho uhlíka.

Záver

Veríme, že vám tento prehľad pomôže lepšie sa zorientovať na trhu a vy si tak vyberiete to najlepšie čo bambusové kefky ponúkajú.

Budeme radi ak sa s nami v komentároch podelíte o vaše skúsenosti. Napríklad či používate drevené zubné kefky.

Dotazy môžte tiež posielať na tosomja[zavinac]bambusovazubnakefka.sk heslo MAXIHRA. 🙂

Blog vo video formáte:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *